بی غیرتی نسل پاک را می برد

1- آيا مي دانيد بي غيرت کيست و چه مي کند که به او بي غيرت مي گويند ؟ 2- آيا مي دانيد غيرت داشتن از کدام عضو شروع مي شود ؟ 3- آيا مي دانيد داستان بي غيرتي از چه زمانی شروع شد ؟ 4- آيا مي دانيد غيرت و بي غيرتي در حيوانات نيز وجود دارد ؟ 5- آيا مي دانيد بي غيرتي چگونه در انسان ايجاد مي شود ؟ 6- آيا مي دانيد غيرت هم داراي درجاتي است ؟ 7- و از همه مهمتر اينکه آيا مي دانيد عوارض بي غيرتي در جامعه چيست ؟

کد خبر: 8960
تاریخ انتشار : خرداد ۱۷, ۱۳۹۳

فکرکنید زنی با غیرت باشد چه می شود؟ مدام بایدحالت تدافعی داشته باشد و لطافت خودش را از دست می دهد و آن موهبتی که از زن به مرد و فرزندش باید تسری پیدا کند، دیگر به وقوع نمی پیوندد و به قول امیر مومنان غیرت زن نشانه کفر است .

 حال اگر این صفت را در مردان بررسی کنیم حق مطلب را ادا کرده ایم، همانقدر که زن لطیف است و گل، مرد با غیرتش محافظ زن است و خار گل ؛

 آیا می دانید بی غیرت کیست و چه می کند که به او بی غیرت می گویند؟

 بی غیرت کسی است که پاک دامن نیست؛ به این معنی که فرد قدرت بر ترک گناه و شجاعت مبارزه با هوای نفسش را ندارد و به همین خاطر نمی توان به او چیزی را به امانت سپرد چرا که چنین فردی در پی مطامع نفسانی قدم برمی دارد.

در ثانی فرد بی غیرت از خدای خودش شرم نمی کند و  نسبت به محارمش  محافظتی ندارد یا نسبت به محارم دیگری نیز پاکدامنی ندارد و یا در هر دو مورد کوتاهی می کند .

 پس غیرت مختص مردان است غیرت مانند ایمان درجه بندی می شود و این درجه بندی برمی گردد به پاکدامنی مرد که چقدر پایبند پاکدامنی است .

 اهمیت غیرت به خاطر این است که هرکسی خانواده ای داشته باشد و پاک تشکیل شود و پاک هم بماند و خانواده دیگران را نیز ناپاک نکند و این رسالت را به نسل بعدی منتقل کند.

آیا می دانید غیرت داشتن از کدام عضو شروع می شود ؟

 می توان گفت که پیشگیری بسیاری از گناهان با کنترل چشم و پرهیز از نگاه نابجا تحقق می یابد و برای تحقق این مساله نیاز به یک سری مقدمات است :

مثل دعا، صدقه، کسب رزق و روزی حلال، تربیت نفس، تمرین و تکرار گناه نکردن … .

آیا می دانید داستان بی غیرتی از چه زمانی شروع شد ؟

 بی غیرتی از زمان پسران آدم که قربانی هابیل قبول شد و قربانی قابیل مقبول واقع نشد آغاز گشت؛ و به روایتی قانع نبودن قابیل به همسرش شروع اولین حرکت ها در زمینه بی غیرتی است به شکلی که با زیر پا گذاشتن غیرت ناموسی و چشم داشتن به ناموس برادر زمینه ساز شکل گیری قتل هابیل شد.

و در زمان حضرت لوط هم به اوج خود رسید که دیگر نه تنها به زنان نظر نداشتند بلکه مردان به همجنس خود نظر می بستند که عاقبت قابیل سرگردانی، و عاقبت قوم لوط نابودی بود.

آیا می دانید غیرت و بی غیرتی در حیوانات نیز وجود دارد ؟

 خداوند در حیوانات نیز غرایزی قرار داده که بر اساس همان غرایز زندگی می کنند .

 خروس به عنوان نماد غیرت و خوک به عنوان نماد بی غیرتی شناخته شده اند.

خوردن گوشت خوک یکی از حرام هایی است که اگر انسان از آن سرپیچی کند خود مستقیما دچار مرض بی غیرتی می شود و تأثیر این گوشت غیر قابل انکار است و در کشورهایی که از گوشت آن استفاده می کنند به وضوح می توان  علائمی از رواج بی غیرتی را دید .

آیا می دانید بی غیرتی چگونه در انسان ایجاد می شود ؟

۱-  خوردن گوشت خوک؛

۲-     نداشتن ایمان به قیامت؛

۳-     خانواده بد؛

۴-     معاشرت با دوستان بد و بی بند بار؛

۵-     استفاده از ابزار آلات قمار و خوردن مشروبات الکلی؛

۶-     استفاده مکرر از فیلم های غیر مجاز و استفاده از ماهواره و عادی شدن تماشای صحنه های مستهجن ؛

۷-     تربیت نکردن خود و تربیت نکردن نفس؛

۸-     خوردن روزی حرام

آیا می دانید غیرت هم دارای درجاتی است ؟

 غیرت و درجات آن هرچه انسان پاکدامن تر باشد درجه غیرت اوهم بالاتر می رود و درجه غیرت به اندازه پاکدامنی هر مرد است و اگر مردی هر قدر درجه غیرتش پایین تر رود به همان اندازه پاکی زندگی اش تنزل می یابد و آسیب می بیند .

آیا می دانید عوارض بی غیرتی در جامعه چیست ؟

این همه مقدمه چینی شد تا بگوییم؛ هرچه کنی به خود کنی. یعنی عوارض بی غیرتی ابتدا گریبان گیر خود فرد شده و بعد خانواده و جامعه  را در بر می گیرد. اولین بازتاب بی غیرتی این است که نظر مثبت شخص ابتدا از جامعه و خانواده اش سلب می شود. چنین فردی همواره مدعی است که  هیچ کس پاک نیست و به هیچ فردی نمی توان اعتماد کرد. و در نتیجه به هر کس بد کنی بد خواهی دید. این جمله مصداق کلام معصوم است که می فرماید اگر می خواهی ناموست از نگاه هرز دیگران در امان باشد از نگاه هرز به ناموس دیگری بپرهیز.

عوارض بی غیرتی

یکی از عوارض بی غیرتی رواج روابط نامشروع در هر سطحی در جامعه است. راه مصون ماندن از این نوع ارتباطات تقویت غیرت و غیرتمندی در مردان جامعه است .

  1. از عوارض این نوع روابط بیماری های روحی، جسمی و جنسی است؛ چرا که این نوع روابط به هر حال با فطرت پاک آدمی در تضاد است و هرچند انکار شود ولی همواره وجدان و اخلاق در ناخوداگاه فرد او را زیر سوال می برد و همین مبارزات درونی و احساس ناپاکی به ویژه در میان زن و مرد مسلمان عوارض و تلاطم های روحی و حتی جنسی فراوانی را به دنبال دارد.

  2. یکی دیگر از عوارض بی غیرتی سست شدن بنیان خانواده است . و در صورت تداوم این صفت در فرد خانواده ویران شده و جامعه نیز مصون از چنین اتفاقات نیست. چراکه خانواده جامعه را تشکیل می دهند اگر خوب باشند، جامعه ای خوب؛ و اگر بد باشند جامعه ای بد تشکیل خواهند داد .

  3. از دیگر عوارض بی غیرتی تسلط غیر به خانواده  شخص بی غیرت هم می توان نام برد .

  4. یکی دیگر از عوارض بی غیرتی هم می تواند این بشود که خانواده شخص بی غیرت مصون از بی غیرتی دیگران نمی ماند .

در این جا می توان گفت با ترویج بی غیرتی، نسل پاک از بین می رود .

و در آخر آیا دوست دارید که خودتان در خانواده ای بدنیا می آمدید که خانواده فدای بی غیرتی پدر خانواده یا مردان دیگر باشد ؟

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.