زنان دوست دارند دوستان عفیف داشته باشند

طبق یکی از پژوهش های دانشگاه کورنل، زنانی که به سن دانشگاه می رسند زنان نجیب ترـ یعنی کسانی که رابطه جنسی کمتری دارند ـ را به زنان بی قید و بند ـ یعنی کسانی که در دهه سوم زندگی شان، بیش از بیست شریک جنسی داشته اند ـ ترجیح می دهند. حتی زنانی که افکاری آزاداندیشانه در مورد رابطه جنسی دارند و حتی خود زنان بی قید و بند، چنین دوستانی را ترجیح می دهند.

کد خبر: 92
تاریخ انتشار : تیر ۱۱, ۱۳۹۲

نتایج «پرندگان یک پر؟ نه زمانی که مسئله بی بند و باری جنسی است»، که در مجله روابط اجتماعی و شخصی منتشر شد، نشان می دهد که اگرچه در طی چند دهه گذشته روابط آزاد جنسی، شیوع فراوانی داشته است، اما افکار مربوط به بی بند و باری و نجابت در میان زنان، دست کم تاحدودی همانند گذشته است.

زاهان ورانگالوا، نویسنده اصلی این پژوهش، می گوید: «آنچه در این پژوهش ما را متعجب ساخت این بود که زنان بی قید دوست نداشتند با زنان بی قید و بند دیگر وارد رابطه دوستی شوند؛ در حالی که ما گمان می کردیم این زنان، افرادی همچون خود را تکیه گاه دوستی قرار دهند.»

با این حال چنین تفکری در مورد مردان بی قید و بند وجود ندارد؛ چنین مردانی قوی و ورزیده به نظر می آیند، اما تمامی مردان، زنان بی بند و بار را مناسب رابطه عاشقانه بلندمدت نمیدانند.

ورانگالوا می گوید: در پژوهش های آتی بر این امر متمرکز می شویم که چه کسی به طور بالقوه با چنین زنانی دوست خواهد شد؛ نظریه ما این است که مردان همجنس باز یا غیر همجنس باز به دنبال دوستی با چنین زنانی هستند.

زنان شرکت کننده در این پژوهش همگی در مورد ۹ خصیصه از ۱۰ مشخصه دوستی این زنان دیدی منفی داشتند و تنها ویژگی مثبت این زنان را معاشرتی بودن آنان عنوان کردند.

نویسندگان این پژوهش بر این باورند که هم مردان و هم زنان مراقبند کسی را برای دوستی انتخاب کنند که شریک جنسی شان را به سوی خود جلب نکند.

 

کاری از گروه سیک زندگی باحجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.