ملکه های زیبایی در خدمت جام جهانی

برگزاری مسابقاتی از این دست که عمدتا با حمایت مالی بسیاری از بنگاه های اقتصادی وابسته به اسرائیل برگزار می شوند سابقه ای چند صد ساله دارد که اخیرا بر تعداد عناوین آن افزوده می شود و هدف مشترک همه آن ها نیز چیزی جز این نیست که جذابیتی دروغین برای بنگاه های خود فراهم سازند یا همچون مورد اخیر تنور جام جهانی را گرمتر سازند.

کد خبر: 9544
تاریخ انتشار : خرداد ۲۷, ۱۳۹۳

دو هفته پیش از مسابقات جام جهانی و در حاشیه این مسابقه رقابتی برگزار شد که در آن ۳۲ دختر جوان به نمایندگی از کشورهای شرکت کننده » در جام جهانی ۲۰۱۶ برزیل برای کسب عنوان « بانوی جام جهانی ۲۰۱۴» با یکدیگر به رقابت پرداختند که از میان آن ها «دانیلا اوکورو مجیا» دانشجوی کلمبیایی توانست نخستین عنوان قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۴ را از آن خود کرد. برگزاری مسابقاتی از این دست که عمدتا با حمایت مالی بسیاری از بنگاه های اقتصادی وابسته به اسرائیل برگزار می شوند سابقه ای چند صد ساله دارد که اخیرا بر تعداد عناوین آن افزوده می شود و هدف مشترک همه آن ها نیز چیزی جز این نیست که جذابیتی دروغین برای بنگاه های خود فراهم سازند یا همچون مورد اخیر تنور جام جهانی را گرمتر سازند.

دانیلا اوکورو مجیا

 در این برنامه حدود ۳۲ نفر از زنان و دختران  ۱۹ تا ۲۹ ساله در ابتدا پیراهن تیم ملی فوتبال کشور خود را برتن کردند و  بعد از آن در لباس شب و لباس های دیگر به روی صحنه رفتند.

البته مصداق دیگر استفاده ابزاری از زنان برای بالا بردن جذابیت های این مراسم می توان به استفاده از برهنگی زنان برای برنامه قرعه کشی این مسابقات اشاره کرد که در ایران حرف های بسیاری را به دنبال داشت؛ امری که در مراسم افتتاحیه این مسابقات نیز به چشم می خورد.

بانوی جام جهانی

مراسم افتتاحیه جام جهانی

جام جهانی

محور برهنگی به جز آداب و رسوم و فرهنگ ملل مختلف جهان بسته به ادیان و عوامل دیگر امروزه به جزیی لاینفک از مراسم های بین المللی در آمده و جسم و بدن زنان همچنان عرصه تبلیغات و جذاب سازی محافل است.

 

در این انتخاب هیچ سوالی ازدانش فوتبال پرسیده نشده است و به نظر اولویت ظاهری ملاک عمده بوده است.

پرسشی که در خلال این خبر در ذهن تداعی می شود این است که ملاک های داوری چه بوده و آیا از ایران اسلامی نیز کسی در این رقابت شرکت کرده است یا خیر؟

سوال دیگری که در اینجا مطرح می شود این است ادعای پر طمطراقی که جهان غرب در موضوع عدم نگاه جنسیتی به زنان دارد در اینجا چه معنایی پیدا می کند؟

چرا همچنان ملاک جنسیت و تن گرایی ملاک انتخاب برترین هاست؟

منبع : پژوهشکده مجازی عفاف

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.