سوغات نچسب ستاره های فوتبال در جام جهانی برای فرهنگ ایرانی اسلامی

هر چند که وظیفه ی ما در این برهه از زمان حمایت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2014 و آرزوی موفقیت برای کسب پیروزی و به تبع آن خوشحالی و شادی عموم مردم است، ولی توجه به نکات زیر ضروری است.

کد خبر: 9620
تاریخ انتشار : خرداد ۲۸, ۱۳۹۳

این که ما در کشور نیازهای گوناگونی داریم که برای تأمین آنها باید از تمام فرصت ها و ظرفیت ها استفاده کنیم جای شک، شبهه و اعتراضی نیست و هیچ کس نمی تواند به آن کوچکترین ایرادی وارد کند اما…

اماها از آنجا شکل می‏ گیرد که برای حل برخی از مشکلات و استفاده از تمام ظرفیت‏ ها با یک حساب سر انگشتی ساده ببینیم چه هزینه هایی را باید بپردازیم. گاهی برای حل مشکلات اقتصادی به پای میز مذاکره هم می رویم! اما …

اما نیاز ما برای تشکیل یک تیم به اصطلاح قدرتمند و به اصطلاح تاکتیکی و حرفه ای فوتبال تا چه حدی است و ما تا چه اندازه می توانیم هزینه های سنگین آن را تحمل کنیم.

اشتباه تصور نشه اصلا بحث ما در این جا روی شایعات هزینه های هنگفت فوتبال و عشقی بازی کردن بازیکنان آن در هر بازی و فحاشی ها و رفتارهایی که کم از رفتارهای لات های سر کوی گذر است؛ نیست و کاملا هم به مردمی بودن و توجه زیاد مردم به این رشته و محبوبیت آن آگاهیم و به همین خاطر دنبال این اما و اگرها هستیم.

بازی ایران ـ نیجریه

اینبار این اما مربوط به هزینه های سنگین فرهنگی است که گاها مسئولین به دلایل مختلف بر فرهنگ و سبک زندگی و پوشش مردم تحمیل کرده و بعدها آن را توجیه می ‏کنند. و چند صباح بعد با شیوع برخی از رفتارها در میان مردم با به میدان کشیدن پای نیروهای انتظامی به دنبال برخورد با رفتارهای ضد فرهنگ هستند و بعد با یک چرخشی که بیشتر بوی سیاست را می‏دهد با فریاد وا اسفا از برخورد قهری وانتظامی نیروی انتظامی سرداده و به دنبال راه کار فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی می گردند.

خالکوبی بازیکنان ایرانی

IMAGE635096510834857826

در حالی که عاقلانه ترین راه به نظر طبق فرمایش حضرات پیشگری قبل از علاج است.

امای این بار حضور بازیکنانی در فوتبال است که چند سالی است بحثشان بر سر زبان هاست وحاشیه هایش بسیار بوده و ما این بار تنها جهت هشدار به بیان آن می پردازیم وگرنه حتما همه بینای دیگرانند و کور خود.

حضور بازیکنانی که گفته می شود تکنیکی و به اصطلاح فرنگ دیده و فرنگ بزرگ شده هستند و در هوای بازیکنان بزرگ و صاحب نام آلمانی و اروپایی نفس کشیده اند، قطعا مثمر ثمر است همان طور که حضور لژیونرهای صاحب نام ما بسیار و بسیار اثر گذار بوده است.

1371625525

اما این که این افراد را با انبوهی از خالکوبی ها بر گردن و دست… در میدان جام جهانی و به عنوان نماینده ه‏ای رسمی از ایران ببینیم جای اسف دارد. هرچند که در میان انواع مختلف مدل مو و ریش و اخلاق های برجسته برخی بازیکنان این هم نوعی ابراز وجود باشد، حضور این افراد با طیف وسیعی از نگاره های کبود بر روی بدن چندان شایسته نیست.کما اینکه در گذشته سیمای جمهوری اسلامی ایران هم در پخش تصاویر این افراد دچار دو دلی بود و یا شاید می خواست به مرور آن را در چشم و ذهن بیننده جا بیندازد، هم اکنون در پخش مستقیم مسابقات جام جهانی و بازی های تیم ملی، به ناچار با پخش آن نوعی عادی سازی دیداری را به وجود آورده، که حتی در دورترین نقاط کشور هم مردم شاهد آن خواهند بود؛ و ما این چنین چراغ خاموش به معرفی الگو برای نوجوانان این سرزمین اقدام کرده ایم.

نکته مهم این است که این حجم وسیع از خالکوبی در بازیکنان تیم های سایر کشورها دیده نمی شود. این همان هزینه سنگینی است که در حال تحمل آن هستیم عمق تأثیر را زمانی به خوبی حس خواهیم کرد که نوجوانی به خاطر کنار گیری و خداحافظی بازیکنی از دنیای فوتبال جان می دهد.

قطعا مردم درگیر مشکلات اقتصادی و …. هستند و این مسائل چندان به چشم شان نمی آید ولی زمانی که علاوه بر تهیه لباس مارک، مجبور به تأمین هزینه های خالکوبی فرزندان شان هم بشوند شاید اندکی تکان بخورند. به نظر نمی رسد بنابر گفته حضرات و با تکیه بر فرهنگ ایرانی، اسلامی، بتوان پذیرفت که بشود برای این چیزها هم پای میز مذاکره رفت.

کاری از گروه بین الملل و ورزش باحجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.