غیرت دینی کجاست؟ آیینی که ممکن است در آینده خطرناک تر از وهابیت باشد!

آورده اند در چند ده سال پیش؛ کشیشی به نام "هنری مارتین" به ایران می آید و در نواحی شیراز در روستایی به نام "قلات" ساکن یک کلیسا شده و کتابی علیه اسلام می نویسد! برای ما سوال شد که علما و مردم در آن زمان چگونه برخوردی با او داشتند و درصد همیت و غیرت و اقتدار دینی ایشان در چه حد بوده است ؟ پس از تحقیق دیدیم برای یک کتاب، یک جمله، یک هجمه، علما هفتاد جواب در همان عرصه نوشتند!!

کد خبر: 9658
تاریخ انتشار : خرداد ۳۱, ۱۳۹۳

در این مقاله سعی بر آن داریم تا با توضیحی مختصر درباره مسیحیت تبشیری آشنایی مختصری با اهداف مبلغان این آیین بپردازیم و وظیفه افراد متدین و با غیرت دینی را در قبال این افراد معاند برشمریم.

 با کوچکترین دقت و مقایسه بین برخورد مردم و علمای آن زمان (تنها با یک فرد معاند دین) و برخورد مسلمانان در زمان کنونی با این همه کانال های ماهواره ای که به تبشیر مسیحیت آن هم نه مسیحیتی که عقایدی بر آمده از زمان قدیم و متن انجیل داشته باشد بلکه مسیحیتی نوین که ساخته دست افراد بی دین و لاقیدی است که با اهدافی کاملا سیاسی با کلماتی جوان پسند افراد ضعیف الایمان را به سمت این دین ساختگی می کشانند (دینی که سنخیتی با اعتقادات و متن انجیل نداشته و فقط نام مسیحیت را با خود به یدک می کشد). به راحتی می توان گفت: هیچ یک از ما و بلکه بسیاری از افراد متخصص در امر دین آن طور که باید و شاید رگ غیرت دینی مان اود نکرده و به وظیفه اصلی مان که حفظ و صیانت از آرمان های دین مبین اسلام است عمل نکرده ایم !

کلیسا

شاید بسیاری از افراد بگویند مسیحیت هم یک دین است و هرکس عقایدی دارد! به این افراد باید گفت آیا می دانید در متن انجیل مثلا درباره “حجاب زنان” چه آورده شده است؟ شاید باور نکنید که در انجیل آیات بسیار محکمی درباره حجاب داریم مانند اینکه می گوید:” اگر زنی سر خود را نمی پوشاند پس باید بتراشد، اجازi ندهم زن سرناپوشیده دعا کند، زن ها حق ندارند در کلیسا سخن بگویند، اگر سوالی برایشان پیش آمد در خانه های خود از همسران شان بپرسند”  من به زن اجازه نمی دهم معلم شود و تعلیم بدهد، بلکه باید در سکوت بماند” یا راهبه ها نباید ازدواج کنند و اینقدر درجه عفاف را تنگ گرفته است که حتی اسلام هم در مورد حجاب و عفاف اینقدر سخت نگرفته و این سختگیری را رد می کند.

 اما امروزه با دیدن ظاهر و سخنان افرادی که در ماهواره ها و سایت های اینترنتی به تبلیغ این آیین می پردازند متوجه خواهیم شد که رفتار ایشان هیچ سنخیتی با عقاید و متن اصلی انجیل نداشته و تنها برای جذب بیشتر افراد ضعیف الایمان نام مسیحیت را به یدک می کشند! این افراد شراب را آزاد دانسته و در جشن ها و محافل به صورت مختلط می رقصند و بسیاری از زنان ایشان به آوازه خوانی مشغول شده و بسیاری کارهای خلاف شئونات یک زن را انجام می دهند در حالی که در انجیل آمده،” زن ها حتی نباید در کلیسا حرف بزنند”.

حجت الاسلام محمد کاشانی، دبیر انجمن گفتگوی اسلام و مسیحیت و استاد حوزه و دانشگاه در باره مسیحیت تبشیری می گوید:

          مسیحیت تبشیری

اساسا منظور از تبشیر، تبلیغ دین و آیین و فکر می باشد ولی با اندکی دقت در جهان پیرامون مان متوجه می شویم که بشر امروز در زمینه عقاید دچار یک سری جریان های افراطی شده است که متاسفانه در همه ادیان وجود دارد. در اسلام فرقه ضاله وهابیت (که با شیعیان به طرز وحشیانه ای برخورد می کنند)، در یهودیت افراط گرایان صهیونیسم (که خود را بر بقیه انسان ها برتر می دانند لذا ظلم و جور بر غیر یهود و کشتار ایشان را بلا مانع و حتی واجب بر می شمرند)، حتی در بین افرادی که به خداوند معتقد نیستند افراط گرایانی چون شیطان پرستان را می بینیم.

تند روان در دین مسیحیت،” مسیحیان تبشیری” هستند، که با ابزاری چون شبکه های ماهواره ای، کلیساهای خانگی و سایت های اینترنتی سعی در جذب افراد با ادیان مختلف داشته و به هر حربه ای برای جذب افراد بیشتر متوسل می شوند. این آیین که با کمک های مالی و فکری زیادی از سوی ابرقدرت های جهان به سرعت رو به پیشرفت است، و چنان فعالیت خود را تقسیم بندی کرده که قرن گذشته مربوط به کشور آفریقا بود به طوری که در ابتدای قرن فقط پنج میلیون مسیحی وجود داشت اما در انتهای قرن ۲۰۰ میلیون مسیحی داشت؛ و اینک قرن جدید را به عنوان قرن آسیا نامیده اند که پیشتاز کشورهای آسیایی در جذب شدن به این آیین “کشور بودایی نشین کره” بوده است که هم اکنون در حال تبدبل شدن به یک کشور مسیحی نشین شده است و کشورهای اسلامی یکی از اهداف بزرگ ایشان در قرن کنونی است که ویتنام، مالزی و اندونزی از پیشتازان کشورهای اسلامی در جذب به این گروه ها هستند به طوری که پر جمعیت ترین کشور اسلامی “انذونزی” امروزه چهارده هزار مبشر مسیحیت تبشیری در خود جای داده است!

                                               مسیحیت تبشیری

به نظر می رسد مسیحیت تبشیری می تواند یکی از چالش های فکری جامعه ما در آینده باشد، و همان چالشی که وهابیت در دنیای اسلام ایجاد کرده است ممکن است مسیحیت تبشیری به مراتب بیشتر ایجاد کند پس علما باید خود را مسلح کنند و حوزه ها را از هر جهت آماده کنند “.

توضیحی مختصر درباره اهداف، آرمان ها و برنامه های این آیین

افرادی که به تبلیغ مسیحیت تبشیری یا مسیحیت صهیونیسم می پردازند، بیشتر به جذب افراد ذیل می پردازند؛

۱- دانشگاهیان مسلمان: که گاهی در برخی محافل پرسش و پاسخ شرکت کرده و در پاسخگویی به علت نداشتن علم و تبحر کافی در جوابگویی با شکست مواجه می شوند و یا افرادی که اعتقاد راسخی به دین خود نداشته و به راحتی می توانند رنگ عوض کرده و به خاطر آزادی مفرطی که این گروه ها به ایشان در اعمال و رفتار می دهند جذب این گروه ها می شوند.

۲- معتادان: که عوامل این گروه، از مسیحیت به عنوان عامل معنوی برای جذب این افراد آسیب دیده که معمولا دچار خلاهای معنوی هستند استفاده کرده و با اغفال جوانان در حال ترک اعتیاد ایشان را به بیرون از شهر انتقال داده و تسلط کاملی بر ایشان دارند.

                                          معتادان

۳- اقشار آسیب پذیر و بزهکار: با استناد به اینکه یکی از حواریون عیسی(ع) زنی فاحشه بوده زنان فاحشه و دختران فراری، کودکان کار، افراد بزهکار و… (به دلیل نداشتن پشتیبان معنوی و حتی مادی) را جذب کرده و مورد بهره برداری مبلغان مسیحیت قرار می دهند و گاها از ایشان برای توضیح انجیل در معابر استفاده می کنند.

۴- افراد بی عقیده و مخالفان سیاسی: این مبلغان افراد بی عقیده را به راحتی جذب کرده و به ایشان باورهایی می دهند که هیچ الزام مشخصی برایشان به همراه ندارد.

روش های عضو گیری : 

با تماس اولیه که از طریق شبکه های ماهواره یا اینترنتی است و بعد ایشان به محافل دعوت می شوند که بنا به بضاعت شخص، به محافل خارج از کشور یا کلیساهای خانگی در داخل دعوت می شوند در آخر بعد از گذراندن دوره ای فشرده تحت نظر فردی مشخص  به صورت هرمی به فعالیت و عضوگیری می پردازند. البته فعالیت در وبلاگ ها و صفحات اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت.

شگردهای تبلیغی:

ایشان با آموزش افرادی و استفاده از عناوینی چون “طلبه” و “روحانی” و با این ادعا که مدتی را به تحصیل و فعالیت در خدمت اسلام بوده و اینک پشیمان شده اند به تبلیغ مسیحیت و تخریب اسلام می پردازند!

                                تبلیغ

شگردهای دیگر ایشان به اختصار عبارت از:

عشق منحرف (که در طی آن هر نوع رابطه ای را مجاز قلمداد می کنند)، محبت ظاهری، تظاهر امید به آینده، تظاهر به مثبت اندیشی، شادی کاذب (چون محافل  مختلط بوسیدن یکدیگر، رقص، خواندن سرود دسته جمعی و آزادی مفرط)، ادعای معجزه و ادعای کشف و شهودهای دروغین.

این نشان می دهد اینها نمی خواهند پیرو انجیل باشند بلکه پیرو سیاست خود بوده و ابزارشان مسیحیت است.  

                                                انجیل

 و بسیاری از مسیحیان واقعی به شدت با این افکار مخالف بوده و در برابر ایشان موضع گیری می کنند، لیکن صدای بلندی ندارند.

آسیب ها:

 فعالیت این گروه ها باعث آسیب رسانی به اقشار مختلف می گردد در دانشگاه ها باعث کمرنگ شدن اعتقادات مذهبی دانشجویان و ایجاد انحرافات فکری و اخلاقی از جمله بد حجابی و… در جامعه، با ترویج انحرافات اخلاقی و فرهنگی با عنوان شادی و از بین بردن روحیه غیرت و تعصب دینی افراد و نیز نشان دادن فضایی یاس آلود از آینده جوانانی که پایبند به باورهای مذهبی شان هستند ایشان را به سمت خود جذب می کنند.

و اما چه باید کرد؟

 به جرات می توان گفت برخلاف مبلغان این گروه که با وجود خلاء فرهنگی و عدم اعتقادات راسخ و واقعی، نهایت تلاش خود را برای جذب افراد مختلف به این آیین دروغین به کار برده و از هیچ کوششی (از راه اندازی بی حد و حصر شبکه های ماهوارهای و سایت های اینترنتی که تنها به هدف جذب افراد مختلف به این گروه ها ایجاد شده، گرفته تا نوشتن کتاب ها و ایجاد محافل و ….) برای جذب افراد فروگذار نمی کنند؛ البته هرچند که این موارد هنوز شیوع پیدا نکرده ولی اسلام و مسلمین در این زمانه آنگونه که باید و شاید و آنقدر که لازم است نتوانسته اند در برابر ایشان عرض اندام کنند و با وجود فرهنگ غنی که اسلام در بر دارد و برای هر جمله مخالفان ده ها جواب  دارد (مثل داستان اول متن) غیرت و همیت دینی خود را نشان نداده اند. البته نمی گوییم هیچ کوششی برای مقابله با این افراد نشده است چرا که سربازان گمنام امام زمان فعالیت های زیادی در این زمینه دارند اما باید گفت کافی نیست!

چقدر کتاب در این زمینه نوشته شده است؟ چقدر فیلم برای این موضوع ساخته شده است؟ چقدر پایگاه اینترنتی جذاب و جوان پسند مخصوص این موضوع برپا شده است؟ چقدر بین مردم اطلاع رسانی شده است؟ چقدر به شبهات دانشجویان و جوانان کنجکاو پاسخ داده شده است؟ چقدر به جوانان و حتی کودکان درس خدا شناسی و فلسفه دین آموزش داده شده است؟

 در روش های تبشیری مسیحیت به اینگونه نیست که پرچم مسیح را بالا ببرند و طرفدار مسیح جذب کنند بلکه در لفافه جلو می آیند و وقتی متوجه می شویم که این افراد وقت بسیاری برای جوانان صرف کرده و جوان ساده ما را به این دین دروغین جذب کرده اند و دیگر به این سادگی نمی شود او را به آیین خود بازگرداند. در حالی که اگر قبل از این اتفاق به صورت وسیعتر و با غیرت دینی گزافتر به تبلیغ و توصیف آیین مان بپردازیم با چنین مشکلاتی مواجه نخواهیم شد. در این راه نیازی نیست به بیان اختلافات میان اسلام و بقیه ادیان بپردازیم، بلکه فقط کافی است مبحث خاتمیت را به گونه ای صحیح توضیح دهیم تا برای جوانان هیچ شک و شبهه ای در زمینه های اعتقادی وجود نداشته باشد.

                                        دعا

به امید آن روزی که جوانان مسلمان کشور عزیزمان ایران غیرت دینی خود را به کار انداخته و برای مقابله با این دشمنان و معاند مخفی دین و آیین ابتدا خود بر عقایدشان تحکم کنند تا به سادگی دستخوش سخنان و عقاید موهوم و پوچ بیگانه نشوند و سپس در جهت دفاع از این مقدسات به تبلیغ دین پرداخته و جوانان و انسانهای خام را از افتادن در ورطه نابودی، لاقیدی و کفر نجات بخشند و زمینه ساز ظهور مهدی صاحب الزمان(عج) گردند.

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه