وقتی که حتی در سفر شخصی و عشق فوتبال مان هم وظیفه را حس کنیم

حضور بازیکنان تیم ملی بوسنی در نماز جمعه + عکس

کد خبر: 9736
تاریخ انتشار : تیر ۱, ۱۳۹۳

به نام خدا

وقتی که حتی در سفر شخصی و عشق فوتبالمان هم وظیفه را حس کنیم

 

خبری که توجه ما را جلب کرد:

حضور بازیکنان تیم ملی بوسنی در نماز جمعه + عکس

مشروح خبر به شرح زیر بود:

چند نفر از بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی بوسنی و هرزگوین روز گذشته در نماز جمعه شهر کویابا برزیل شرکت کردند.

سه نفر از بازیکنان تیم ملی بوسنی و هرزگوین به همراه یکی از اعضای کادر فنی این تیم روز گذشته و در آستانه دیدار روز شنبه خود در برابر نیجریه با حضور در مسجد شهر کویابابه همراه مردم مسلمان این شهر نماز جمعه را اقامه کردند و با ساکنین مسلمان شهر نیز گفتگو کردند.

 بوسنی

وداد ابیسویچ، محمد بسیچ و ادین ویسکا سه بازیکنی بودند که در نماز جمعه شرکت داشتند، علاوه بر آن ها الویر رحیمیچ هاقبک سابق تیم ملی بوسنی که اکنون یکی از اعضای کادر فنی این تیم است در نماز جمعه حاضربود.

این سه بازیکن بوسنیایی با مردم عکس گرفتند و به آن ها امضا دادند مردم نیز با در دست داشتن پرجم بوسنی حمایت خود را از تیم ملی بوسنی نشان دادند.

وقتی تیم ملی بوسنی ۵شنبه شب وارد شهر کویابا شدند امام جمعه این شهر با حضور در هتل محل اقامت آن ها از تیم و اعضای کادر فنی برای شرکت در نماز جمعه دعوت به عمل آورد.

شهر کویابا ۴۰۰ مسلمان دارد و شامل لبنانی ها،فلسطینی ها، سوری ها، مصری ها و همینطور برزیلی ها است.

یک نکته و والسلام:

اینکه اگر بخواهیم و دغدغه داشته باشیم در هر شرایطی با هر رویکردی می توان سفیر فرهنگی بود حال می خواهد فرهنگ بومی باشد یا فرهنگ اسلامی به هر صورت می تواند غیرت دینی یا وظیفه فرهنگی باشد که بر دوش ما سنگینی کند و ما احساس وظیفه کنیم حتی اندکی به ظاهر و برای چند دقیقه و این طور به راحتی از بار مسوولیت شانه خالی نکنیم.

هرچند که ما قصد پرداختن به این موضوع را نداشتیم چرا که هر کس بر طبق عقاید و اصول خود لباس می پوشد، به ویژه که در داخل کشور هم نباشد، پس حرجی نبوده، ولی این جوابیه با هر توجیه و طرحی در برابر خبر بالا ما را دچار اندوه کرد.

جوابیه قاسم خانی

 کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.