غیرت ملی نشان از شدت محبت به وطن

این روزها اخبار و عکس هایی در اینترنت پخش می شود که آدمی را به فکر وا می دارد، که نکند غیرت ملی برخی مردم، مثل خیلی امور دیگر زندگی شان دستخوش تغییر شده و تغییر محتوا داده است !؟ مثل همین عکس ها که دیدنش دل هر ایرانی صاحب غیرتی را به درد می […]

کد خبر: 9867
تاریخ انتشار : تیر ۴, ۱۳۹۳

این روزها اخبار و عکس هایی در اینترنت پخش می شود که آدمی را به فکر وا می دارد، که نکند غیرت ملی برخی مردم، مثل خیلی امور دیگر زندگی شان دستخوش تغییر شده و تغییر محتوا داده است !؟

مثل همین عکس ها که دیدنش دل هر ایرانی صاحب غیرتی را به درد می آورد .

فوتبال فوتبال

اینها عکس هایی از تماشاگران در برخی ورزشگاه های کشور حین تماشای مسابقه فوتبال است در یک عکس به جای کلمه الله در وسط پرچم ایران، از کلماتی چون بارسلونا و… استفاده شده است!!

                    فوتبال فوتبال فوتبال

واقعا باید از این افراد پرسید آیا برای برانگیختن بازیکنان تیم مورد علاقه تان جهت بازی مورد نظرتان، بهتر نیست به جای استفاده از پرچم کشور های بیگانه و گاه معاند با کشور عزیزمان، ایرانی بودن، غیور بودن و بسیاری صفت های بارز که در خون ایران و ایرانی از قدیم الایام به وفور یافت می شده است  را با فشردن پرچم پر افتخار کشورمان در دست، به ایشان یاد آور شویم؟!

بد نیست در آخر به داستانی جالب، که بیانگر شدت غیرت ملی “دکتر مصدق” است اشاره کنیم که در آن زمان خفقان سیاسی،که بسیاری از کشورها چون انگلیس در صدد تصاحب نام و پرچم و جایگاه کشورمان بودند با حرکتی جالب غیرت ملی خویش را به رخ جهانیان کشید!!

 khalatbari.jpg3_

در “دادگاه لاهه” که برای رسیدگی به دعاوی انگلیس در ماجرای ملی شدن صنعت نفت تشکیل شده بود، دکتر مصدق با هیات همراه زودتر از موعد مقرر به محل دادگاه رفته و به نمایندگی از هیات ایران روی صندلی نماینده انگلستان نشست و هرچه نماینده انگلیس منتظر کنار ایشان ایستاده بود تا بلکه بلند شود او هیچ اعتنایی نکرده و از جای خود تکان نخورد و به او نگاه هم نمی کرد! خلاصه اینکه تا شروع جلسه همچنان از جای خود تکان نخورد تا اینکه کم کم ماجرا پیچیده شد و کار به قاضی رسید و گفت شما در جایگاه نماینده انگلستان نشسته اید. تا اینکه دکتر مصدق به صدا در آمد و گفت:” شما فکر می کنید نمی دانیم صندلی ما کجاست و انگلیس کجا؟ نه جناب رییس، ما خوب می دانیم جایمان کجاست. اما علت اینکه چند دقیقه ای روی صندلی دوستان نشستم به خاطر این بود که دوستان بدانند بر جای دیگران نشستن یعنی چه؟ سال های سال دولت انگلیس در سرزمین ما خیمه زده و کم کم یادشان رفته که جایشان اینجا نیست و ایران سرزمین آبا و اجدادی ماست نه سرزمین ایشان….”

 

سکوتی عمیق فضای دادگاه را احاطه کرده بود و دکتر مصدق بعد از پایان سخنانش بر سر جای خود نشست و با همین ابتکار عمل باعث محکوم شدن انگلستان در دادگاه آن روز و نیز سرافراز گشتن پرچم ملی کشورمان گشت که همه این اتفاقات مهم و به یاد ماندنی به خاطر شدت غیرت در وجود یک انسان اصیل ایرانی بود. و آن وقت برخی …!!

 مین و معبر

 کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.