در این مراسم هزاران نفر از رده های تابعه سازمان بسیج وزارتخانه ها و ادارات تهران بزرگ ، بسیج روحانیون و طلاب ، مقامات لشکری و کشوری شرکت داشته و حاضران در این همایش شعار «من خانواده ام را دوست دارم » در هفته بزرگداشت عفاف و حجاب را بارها تکرار کردند.
در این مراسم ابتدا حجت السلام عبدالعلی گواهی رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله (ص) با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای مسجد گوهر شاد در سال ۱۳۱۴ اظهار کرد : اولین بار در ایران رضا خان برای کشف حجاب زنان ایرانی اقدام کرد و در جلسه ای همسر خود را بدون حجاب و با پوشاندن لباس غیر اسلامی ترغیب کرد.
گواهی مدیر آستانه مقدس امامزاده صالح (ع) با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در جهان اسلام است گفت : در موضوع حجاب با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ، جایگاه زنان ایرانی دگرگون شد و زنان در کنار مردان در جامعه ظاهر شدند و مسئولیت زنان ایرانی در جامعه اسلامی افزایش چشمگیری داشته است.
سرهنگ علی رضا عاشوری فرمانده سازمان بسیج ادارات تهران بزرگ هم در این همایش نقش زنان در ساختار جمهوری اسلامی را پر رنگ دانست و گفت : زنان ایرانی با موفقیت در تمامی عرصه ها حضور دارند . نقش خود را در کنار فعالیت های اجتماعی در زمینه خانه داری و کانون خانواده در تربیت و علیم فرزندان به عهده دارند.
در این مراسم الهام امین زاده دستیار محترم رییس جمهوری در حقوق شهروندی به تبیین حقوق زنان از منظر اسلام و حقوق بین المللی پرداخت و ضمن بیان اینکه حجاب محدودیت نیست خواستار حضور با اقتدار زنان در عرصه های مختلف در کنار تربیت فرزندان در خانواده شد.
معاون سیاسی حوزه نمایندگی ولی فقیه در بسیج اقشار و ادارت و وزارتخانه ها در باره برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه باید همه دستگاه ها و عموم مردم تلاش کنند تا بحث حجاب نهادینه شود .
سرهنگ پاسدار محسن عوضدخت افزود: باید همه دستگاههای دولتی و سازمانهای مربوط به خانواده و همچنین مردم ایران تلاش کنند تا در جهت تحکیم بنیاد خانواده یعنی موضوع حجاب و عفاف در جامعه پاسداری شود.
وی تصریح کرد : امروز استکبار جهانی و مسئولان آمریکایی علیه حجاب مواضع تندی دارند یکی از اهداف آنان این است که بتوانند در بنیان خانواده نظام جمهوری اسلامی ایران رخنه ایجاد کرده و آن را تضعیف کنند.
عوضدخت تاکید کرد: تلاش دشمن برای صدمه زدن به انقلاب اسلامی همواره بی نتیجه مانده و بسیج مستضعفان برای تحکیم بنیان خانواده برنامه های زیادی دارد که این همایش نیز یکی از برنامه های ترغیب برای حفظ حجاب و عفاف در میان زنان ایرانی و مسلمان است.
در پایان مراسم نیز بیانیه همایش با شعار« حیا؛ عفاف ؛ حجاب ؛ ندای فطرت و تعالی اجتماعی » توسط یکی از بانوان بسیجی قرائت شد و درباره شهدای مظلوم حمله وحشیانه به مردم در مسجد گوهرشاد در مشهد توسط نیروهای رضا خان در سال ۱۳۱۴ سخنانی ایراد شد.

 

همایش ملی عفاف و حجاب و مراسم یاد و خاطره شهدای مسجد گوهر شاد در سال 1314 با حضور هزاران نفر از بسیجیان در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی و سخنرانی دستیار رییس جمهوری در حقوق شهروندی برگزار شد.
کد خبر: 50927
تاریخ انتشار : تیر ۲۴, ۱۳۹۶
ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.