ممنوعیت پوشیه در مراکز دولتی استرالیا با مخالفت مواجه شد

طرح برخی نمایندگان حزب ملی در پارلمان استرالیا به منظور ممنوع سازی پوشیه و برقع در ساختمان‌های دولتی و دیگر اماکن عمومی این کشور، با مخالفت مواجه شد و رای کافی نیاورد.

کد خبر: 52396
تاریخ انتشار : شهریور ۲۰, ۱۳۹۶

به گزارش باحجاب،حزب ملی در پارلمان استرالیا با پیشنهاد لایحه ممنوعیت پوشیه و حجاب چهره در ساختمان‌های دولتی و دیگر اماکن عمومی مخالفت کرده و پیشنهاد داده شده در کنفرانس داخلی این حزب برای ارائه به پارلمان، رای کافی نیاورد.

نمایندگان حزب ملی در کنفرانسی در کانبرا، پایتخت استرالیا این پیشنهاد ارائه شده را با آرای نزدیک ۵۵-۵۱ رد کردند.

جورج کریستنسن نماینده پارلمان کوئیزلند شمالی در استرالیا که این پیشنهاد را به کنفرانس نمایندگان حزب ملی ارائه داده بود، مدعی شد که هدفش دلایل امنیتی می‌باشد. وی همچنین مدعی شد حجاب چهره، مسئله انزواگرایی را تشویق می‌کند.

این طرح در راستای حرکت اسلام‌هراسانه پائولین هنسن نماینده پارلمان استرالیا آغاز شد که به سخنرانی‌های ضداسلامی شهرت دارد.

ماه گذشته پائولین هنسن نماینده ضداسلامی و راست افراطی پارلمان استرالیا که اتفاقا یکی از هواداران دونالد ترامپ ریاست جمهور آمریکا نیز می‌باشد، در حرکتی غیرعادی برای نشان دادن مخالفتش با حجاب، با پوشیه در صحن پارلمان این کشور حاضر شد و سعی کرد نمایندگان را بترساند. وی به شدت خواهان ممنوعیت برقع و پوشیه در استرالیاست، برخی نمایندگان از این حرکت او انتقاد کرده و آن را اهانت به دین اسلام و جمعیت قابل توجه مسلمانان در این کشور دانستند.

منبع: خبرگزاری حوزه

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.