حضور پرافتخارترین کشتی‌گیر جهان در ایران اتفاق بزرگی است

نایب رییس کشتی بانوان درباره حضور کائوری ایچو در ایران گفت: در سفر مدیریتی که به ژاپن داشتیم آنها قول دادند بهترین کشتی‌گیر خود را به ایران بفرستند.

کد خبر: 52459
تاریخ انتشار : شهریور ۲۱, ۱۳۹۶

به گزارش باحجاب، مریم منظمی ، درباره حضور کائوری ایچو پرافتخارترین کشتی‌گیر جهان در ایران، بیان‌ کرد: در راستای سیاست های فدراسیون و در جهت توسعه کشتی کلاسیک، نخستین اقدام اجرایی، بحث برگزاری دوره‌های آموزشی بود چون این رشته را در ایران نداشتیم و فردی نیز نبود که به صورت تخصصی فعالیت داشته باشد. نخستین چیزی که به ذهن ما رسید تربیت مربیان بود و از افرادی که آمادگی بدنی خوبی برخوردار بودند و همچنین  ورزشکار بودند استفاده کردیم.  کلاس ها طی ۹ دوره و در هشت استان توسط خانم گانا، قهرمان اروپا و جهان برگزار شد. حضور گانا به عنوان مدرس باعث شد تا افراد شرکت کننده در کلاس با الفبای کشتی آشنا شوند.

او در ادامه‌ افزود: در ادامه‌، سیاست دوم فدراسیون برگزاری دور نهایی کلاس ها با حضور نفرات برتر و با مدرسی کائوری ایچو، پرافتخار ترین کشتی گیر جهان است. کائوری در کلاس‌ها حضور دارد، فنون را بازنگری و رفع ایراد می کند. کلاس‌ها در سه دوره یِ سه روزه برگزار می شود و در هر دوره ۲۳ مربی از استان‌های مختلف کشور حضور دارند. استقبال خوبی از برگزاری کلاس ها شده است.  شور، هیجان و علاقه‌ای که در بین مردان است شاید بتوان گفت‌ در بین خانم‌ها نیز دیده شد. در واقع تمایل بانوان باعث شد، تا فدراسیون کشتی با حفظ  تمام ارزش های اسلامی و ایرانی، کشتی کلاسیک را طراحی ، برنامه‌ریزی و اقدام به توسعه آن کند.

او در پاسخ به این سوال که ایده ی دعوت از کائوری ایچو دارنده ۱۴ طلای جهان و المپیک از کجا آمد ؟ پاسخ داد: حضور رسول خادم در اتحادیه جهانی کشتی، به عنوان یکی از اعضای تاثیرگذار، برای حضور کائوری در ایران بی تاثیر نبود. خادم یک اسطوره ورزشی ایرانی در جهان است. در بخش مردان نیز به جرات می‌توان گفت‌ خادم ایده پرداز است. سپس روابط بین‌الملل فدراسیون در این قضیه بسیار تاثیر گذار بود و به طبعِ آن کشور ژاپن نیز که  شور و اشتیاق را در ایران دید، تمایل پیدا کرد تا بهترین کشتی‌گیر خود را به عنوان مدرس به ایران بفرستد و این اتفاق بزرگی است.

او در ادامه‌ افزود: کائوری ایچو کسی است که از نخست وزیر کشور ژاپن نشان لیاقت را دریافت کرده است.  برای کائوری  نیز بسیار جالب است بانوان ایرانی با حجاب کشتی می‌گیرند و  توانمندی های خود را در کنار حفظ ارزش ها نشان می‌دهند.

منظمی با اشاره به این که کشور ژاپن مربی خانم ندارد، خاطر نشان کرد: مربیان ژاپنی همه مرد هستند،  ولی به حرمت این که ضوابط ایران را می دانند از ایچو استفاده کردند. در سفر مدیریتی که به ژاپن داشتیم،  زمانی که به آنها گفتیم صفر تا ۱۰۰ کار بانوان از جمله مربی ارشد، بدنسازی و … را خود زنان انجام می‌دهند بسیار برای آنها جالب بود، چرا که همه کارهای آنها را آقایان انجام می‌دهند. به همین دلیل به ما گفتند ما مربی خانم نداریم، اما قول می‌دهیم بهترین کشتی‌گیر خود را به ایران بفرستیم تا بتواند به شما خوب آموزش دهد،  به قول خود نیز عمل کردند.

منظمی درباره زمان برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور کشتی کلاسیک نیز، بیان‌ کرد:  پس از شناساییِ دارایی بانوان برنامه‌ریزی های بعدی را آغاز خواهیم کرد. سختی کار برای ما بسیار کم بود چرا که خادم حامی ما در کار بود. حمایت خادم در بخش بانوان یک حمایت ویژه‌ و منطقی است. به همان مقدار که برای تیم مردان زحمت می کشد در بخش بانوان نیز پیگیر است. حساسیتِ خادم  در برگزاری اردوها و استفاده از مربیان در بخش بانوان بسیار زیاد است.  نگاه عدالتی و مثبت خادم  باعث می‌شود که طی چند سال آینده رشد چشمگیری را در بخش بانوان داشته باشیم.

او در ادامه‌ اظهار کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران در بخش بانوان در تمامِ رشته‌های ورزشیِ مجاز، پدیده و استعداد بسیار زیادی دارد که اگر سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی شود باور کنید در  المپیک خواهیم توانست مدال‌های بیشتری را کسب کنیم، اما این در کنار خود یک عزم ملی می‌خواهد که سکان دار رشته ورزشی که روسای فدراسیون‌ها هستند به ورزش زنان بها  بدهند و هزینه کنند. به نظر من هزینه در ورزش بانوان یک نوع سرمایه‌گذاری است که هم جایگاه بین‌المللی رشته‌های زنان را تقویت می‌کند و نیز سلامتی را در بخش بانوان توسعه می دهد. ان‌شاء‌الله بانوان ما بتوانند در فعالیت‌هایی که علاقه‌مند هستند با حفظ ارزش‌های اسلامی ایرانی، شرکت کنند و نتیجه‌ کار خود را نیز بگیرند.

منبع: ایسنا

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.