خشونت و تجاوز، در کمین زنان و دختران آمریکایی+ فیلم (+18)

حدود ۲۲ میلیون زن آمریکایی، یعنی حدود یک پنجم جمعیت زنان ایالات متحده، در طول عمر خود در آمریکا مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، که54 درصد از قربانيان زن، زير 18 سال سن داشته و 83 درصد آن ها زير 25 سال بوده‌اند.

کد خبر: 11235
تاریخ انتشار : مرداد ۱۹, ۱۳۹۳

سازمان دیده ‌بان حقوق بشر در بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۱۳ میلادی، روز سه شنبه، اول بهمن‌ماه، بیست و چهارمین گزارش سالانه خود درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را منتشر کرد.

حقوق بشر

در گزارش سالانه دیده‌ بان حقوق بشر در بخشی که به حقوق زنان اختصاص دارد، با اشاره به این که زنان ایران همچنان در بسیاری از زمینه ها با تبعیض و محدودیت دست به گریبانند، شاهد این ادعا را سن پایین دختران برای ازدواج در ۱۳ سالگی قرار داده است.

این در حالی است که دیدبان حقوق بشر فقر و بیماری را در حیات خلوت آمریکا، آمریکای لاتین، نادیده گرفته و در گزارشات خود هیچ اشاره ای به آمارهای تکان دهنده در خصوص نقض حقوق زنان در آمریکا ندارد.  به گفته مرکز کنترل بیماری ها، ایالات متحده آمریکا بیشترین میزان بارداری نوجوانان زیر ۲۰ سال را در سراسر جهان دارا است کهدر ۸۱ درصد موارد، این بارداری‌ها در خارج از عرف ازدواج صورت گرفته است. بارزترین نمونه از این ادعا انتشار گزارشی مبنی بر  بارداری ۹۰ نفر از دانش آموزان دختر کمتر از ۱۸ سال یک دبیرستان در ممفیس آمریکا بود. همچنین یک مدرسه راهنمایی در ایالت پورتلند آمریکا اقدام به توزیع قرص های ضد بارداری برای پیش گیری از بارداری  دانش آموزان ۱۱ تا ۱۳ سال خود کرد، چرا که بیش از یک چهارم دانش آموزان مدرسه درگیر روابط نامشروع بوده اند.

مدارس آمریکایی

تجاوزات جنسی سیاه

 تجاوزات جنسی، سیاه برگ دیگری از نقض حقوق زنان در آمریکا است. مرکز «مقابله با بحران تجاوز سانتا باربارا» در گزارش خود می‌نویسد: در هر دقیقه ۳/۱ زن آمریکایی مورد تجاوز واقع می‌شود. تمام این تجاوزات، تجاوز به عنف است و با این حساب در هر ساعت ۷۸ زن، در هر روز ۱۸۷۱ زن و در هر سال ۶۳۸ هزار زن مورد تجاوز قرار می‌گیرند. به گزارش وزارت دادگستری آمریکا از هر پنج دختر، یک دانشجوی در حال تحصیل به نوعی تحت آزار جنسی قرار گرفته است. همچنین کاخ سفید طی گزارشی اعلام کرد، حدود ۲۲ میلیون زن آمریکایی، یعنی حدود یک پنجم جمعیت زنان ایالات متحده، در طول عمر خود در آمریکا مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، که۵۴ درصد از قربانیان زن، زیر ۱۸ سال سن داشته و ۸۳ درصد آن ها زیر ۲۵ سال بوده‌اند.

 زنان شاغل در ارتش آمریکا به مراتب بیشتر از زنان عادی، مورد تعرض و آزار جنسی قرا می گیرند. ۱۴ درصد ارتش آمریکا را زنان تشکیل می دهند و از مجموع ۳۲۰۰ پرونده تعرض جنسی به سربازان، به ۸۰ درصد آن ها رسیدگی نشده است. این در حالی است که به گفته مقامات پنتاگون از هر پنج مورد تجاوز به زنان در ارتش تنها یک مورد گزارش می شود.

 تعرض جنسی به سربازان تعرض جنسی به سربازان

خشونت و ضرب و شتم در کشور مدعی دفاع از حقوق زنان

خشونت و ضرب و شتم روی دیگر کشور مدافع حقوق زنان و فمینیسم است. بر اساس آمار ارائه شده از سوی انجمن مبارزه با خشونت خانگی ایالت تگزاس، در سال ۲۰۱۱ یکصد و هفتاد و هشت هزار مورد خشونت خانگی در این ایالت گزارش شده است، دوازده هزار نفر به خاطر رهایی از خشونت به سرپناه های مرکز مبارزه با خشونت پناه برده اند و ۱۰۲ زن نیز بر اثر خشونت جان باخته اند.این آمار تکان دهنده تنها مربوط به یکی از ایالت های آمریکا است. به نوشته خبرگزاری رسمی آسوشیتد پرس حدود ۲۹ میلیون زن در آمریکا از خشونت های فیزیکی بسیار سخت رنج می برند در حالی که عاملان خشونت دوست پسر و یا همسران آن ها هستند. این خشونت ها شامل خفه کردن، کتک زدن، چاقو کشی، مشت و سیلی زدن می شود.

 تعرض جنسی به سربازان

جایگاه اجتماعی زن در آمریکا از نگاهی دیگر

علاوه بر موارد ذکر شده می توان جایگاه اجتماعی زنان در جامعه آمریکا را نیز مورد نقد و بررسی قرار داد. تصاویر منتشر شده از ضرب و شتم بی دلیل زنان توسط پلیس آمریکا نمونه کوچکی از بی حرمتی به زنان در جامعه آمریکا است.

 بی حرمتی به زنان در آمریکا

 12

خشونت علیه زنان و انتشار تصاویری از چهره ی کبود دختران جوان و زنان دست و پا بسته، موضوع تبلیغات تجاری در آمریکا قرار می گیرد و فروش کمپانی های تجاری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 بی حرمتی به زنان در آمریکا

در داخل واشنگتن پایتخت آمریکا، دختران نوجوان که سن برخی از آنها حدود ۱۳ سال است، برای بردگی جنسی خرید و فروش می شوند. برآورد  اف. بی.آی نشان می دهد هر سال بیش از ۱۰۰ هزار دختر زیر سن قانونی برای بردگی جنسی در آمریکا تجارت می شوند.

 تعرض جنسی به سربازان تعرض جنسی به سربازان

 

همه این ها حقوق بشر و احترام به حقوق زنان و دختران به سبک آمریکایی ست !

کاری از گروه بین الملل باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه