اهل القیافه بودن در انتخاب همسر

اهمیت توجه به تفاهم ظاهری اگر قبل از ازدواج برای مشاوره به چندین مشاور مراجعه کنید، معمولا یک نکته بین حرف های آنها مشترک است و آن این است که تا حد ممکن باید شباهت های نسبی بین زوجین وجود داشته باشد؛ چرا که اگر هر دو طرف از یک وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی […]

کد خبر: 13082
تاریخ انتشار : مهر ۱۴, ۱۳۹۳

اهمیت توجه به تفاهم ظاهری

اگر قبل از ازدواج برای مشاوره به چندین مشاور مراجعه کنید، معمولا یک نکته بین حرف های آنها مشترک است و آن این است که تا حد ممکن باید شباهت های نسبی بین زوجین وجود داشته باشد؛ چرا که اگر هر دو طرف از یک وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مشابهی برخوردار باشند، کمتر درگیر اختلافات و سوءتفاهم ها می شوند.

در مورد تناسب ها و شباهت های ظاهری هم دقیقا همین طور است. به این معنا که زن و شوهر باید از لحاظ زیبایی چهره به هم نزدیک باشند، تفاوت قد خیلی زیادی نداشته باشند (مثال شوهر از زن نیم متر بلندتر نباشد)، از لحاظ سلامت جسمانی در یک حد باشند و به طور کلی تفاوت های ظاهری آن ها چندان به چشم نیاید. بسیار مشاهده شده است زوج هایی که از لحاظ تناسب های جسمی بسیار با هم متفاوت بودند و در ابتدای ازدواج این تفاوت ها برای آنها چندان با اهمیت نبوده، اما با گذشت زمان این موضوع اهمیت پیدا کرده است. در این بین حرف های دیگران هم مزید بر علت شده و باعث شده است زندگی مشترک آنها با مشکلاتی روبرو شود. از طرفی زوج هایی هم بوده اند که فقط به دلیل زیبایی چهره و اندام متناسب با طرف مقابل ازدواج کرده اند و پس از گذشت مدت کوتاهی به این نتیجه رسیده اند که از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و خانوادگی تفاوت های زیادی دارند و نمی توانند با هم زندگی کنند.

ظاهر مهم نیست، چون عادی میشه!!!

اهمیت قیافه در انتخاب همسر

بر خلاف تصور افراد که معتقدند در طول زندگی مشترک ویژگی های جسمی زن و شوهر برای هم عادی میشود، می توان گفت که اگر تفاوت ها خیلی چشم گیر باشند به مرور زمان حتی بیشتر نیز نمایان میشوند. به عنوان مثال زن و شوهری بودند که یک سال از زندگی مشترک آنها می گذشت. آقا اندام ریز و وزن پایینی داشت اما خانم درشت هیکل بود و چاق به نظر می رسید. این زوج معتقد بودند اوایل ازدواج این تفاوت ظاهری برایشان اهمیت زیادی نداشته اما با دیدن عکس هایشان کنار یکدیگر و با گذشت زمان و سپری کردن عشق و عاشقی های اوایل ازدواج به این نتیجه رسیده اند که به اصطلاح به هم نمی آیند و این موضوع در زندگی مشترک آنها تاثیر منفی گذاشته است.

نکته دیگر این که حتی در ازدواج نباید انتظار داشته باشیم فقط طرف مقابل ما صفات بسیار عالی داشته باشد، بلکه باید خود را نیز در نظر داشته باشیم و تناسب ها را نسبت به خودمان بسنجیم تا به مشکل برنخوریم.

تحقیقات و تجربه ها نشان می دهند آقایان هنگام انتخاب همسر اهمیت زیادی به زیبایی می دهند و برایشان مهم است که همسر زیبایی داشته باشند درحالی که خانم ها بیشتر می خواهند همسری انتخاب کنند که از لحاظ خانوادگی و مالی از جایگاه خوبی برخوردار باشد. البته این به آن معنا نیست که ظاهر برای خانم ها ملاک نیست، بلکه منظور این است که خانم ها اغلب تناسب های جسمی را در نظر نمی گیرند و بسیار کمتر از آقایان به زیبایی چهره مرد توجه می کنند و اگر همسرشان به اصلاح خوش تیپ و خوش لباس باشد اما چهره ای معمولی داشته باشد، برایشان خوب و ایده آل است. البته این نکته نشان دهنده آینده نگری خانم ها و بسیار قابل احترام است. در این بین خانم هایی هم هستند که زیبایی چهره و اندام یک مرد را ملاک مهمی برای ازدواج میدانند اما بحث ما در مورد اکثر افراد جامعه است و استثناها را دربرنمی گیرد.

اهمیت ظاهر در ازدواج

اگر ویژگی های ظاهری تنها ملاک انتخاب همسر باشد

اگر ویژگیهای ظاهری تنها ملاک انتخاب همسر باشد، قطعا ازدواج پس از گذشت زمان دچار آسیب خواهد شد. بنابراین توجه به تناسب های جسمی در کنار شباهت های اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی می تواند به یک انتخاب صحیح بی انجامد. از طرفی نباید فراموش کرد اغلب خانم ها برای ازدواج به دنبال مردی هستندکه از نظر ظاهری پایین تر از آنها باشد و حتی تحقیقات جدید نشان میدهد ازدواج هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام تر و مستحکم تر است. در واقع خانم ها بر این باورند مردی که ظاهر پایین تری نسبت به همسر خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته به دست آورده است و به همین دلیل همه تلاشش را میکند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد، اما مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارند، طبیعتا به زن هایی زیباتر از همسر کنونیشان دسترسی پیدا می کنند و این موضوع ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آنها نسبت به ازدواجشان شود. البته افراد با ظاهر بسیار زیبا بسیار راحت به سمت هم جذب میشوند و وقتی با هم رابطه برقرار می کنند، رابطه شان بسیار عالی خواهد شد اما این موضوع در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد و کم کم به یک ویژگی معمولی تبدیل می شود که کمک چندانی به پایداری زندگی مشترک نخواهد کرد و ملاک های دیگری مثل ویژگی های شخصیتی و رفتاری، وضعیت مالی و… در اولویت قرار میگیرد.

کاری از گروه خانواده باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه