پرچمداران بی عفتی در اردوگاه های آوارگان

در سال گذشته و با اوج گیری تنش های داخلی در سوریه و گسترش ناامنی و حرکت مردم مناطق آسیب دیده به سمت مرزهای سوریه و استقرار آنها در اردوگاه هایی در داخل کشور های همسایه سیل عظیمی از موسسات فرهنگی و خیریه به جهت کمک رسانی به این آوارگان راهی این اردوگاه ها شدند. […]

کد خبر: 1310
تاریخ انتشار : شهریور ۱۷, ۱۳۹۲

در سال گذشته و با اوج گیری تنش های داخلی در سوریه و گسترش ناامنی و حرکت مردم مناطق آسیب دیده به سمت مرزهای سوریه و استقرار آنها در اردوگاه هایی در داخل کشور های همسایه سیل عظیمی از موسسات فرهنگی و خیریه به جهت کمک رسانی به این آوارگان راهی این اردوگاه ها شدند.

در این بین ترافیک شدید رفت وآمد فعالان فرهنگی و هنری به عنوان نمایندگان و سفیران صلح به شدت افزایش یافته است. افرادی این روزها ناجی این مردان و زنان مسلمان شده اند و به دلجویی وهمدردی با آنها مشغولند که وجه اخلاقی و عفت آنها مبتنی بر گذشته و حال آنها در قیاس با عفت و اخلاق اسلامی ناسازگار است.d-2

حضور این افراد از بعد انسان دوستانه اگرچه قابل تجلیل است ولی از حیث اثر گذاری و تاثیر پذیری طولانی مدت در ذهن و ناخوداگاه این آوارگان قابل بررسی است. نمای اول و بسته این حرکت نشان از حضور یک چهره مشهور به جهت جمع آوری کمک و همراهی با آسیب دیدگان است ولی با گذشت زمان جریان قوی الگو پذیری و محبوبیت و در مرحله بعد گرایش به سبک پوشش، نوع رفتار و گفتار و حتی سبک زندگی را در پی دارد.

این محبوبیت مبتنی بر همراهی و همدلی در دوران سختی و بی پناهی به شکل غیر مستقیم تاثیر خود را برجای می گذارد و در نهایت منجر به اراءه الگو به دختر ، زن و مرد مسلمان می شود.

در یکی از موارد فوق می توان به حضور یکی از بازیگران نامدار و گران قیمت هالیوود به عنوان سفیر صلح سازمان ملل در این عرصه اشاره کرد. فردی که این روزها به بهانه ساخت مستند و اقدامات انسان دوستانه با جدیت در میان زنان و دختران مسلمان در کشورهای بحران زده مسلمان در حال تردد و فعالیت است. بازیگری که آوازه زندگی لا قیدانه و فیلم های غیر اخلاقی اش که موازین عفت و اخلاق را درهم شکسته است گوش عالم را پر کرده است.

 از طرف دیگر حضور وی در مناطقی مثل چچن، سومالی، عراق، افغانستان و سوریه به دلیل ساخت فیلمی در ارتباط با نسل کشی مسلمانان و تجاوز به زنان در جنگ بالکان  که با توجه به ماحصل آن در حقیقت یک نگاه ترحم برانگیز به مسلمانان است به نحوی بر مساله اصلی آن که همان تجاوز و کشتار ونسل کشی است سرپوش گذاشته ولی در عین حال با حضور در اردوگاه آوارگان الزعتری اردن و دیدار با زنان و دختران و کودکان سوری با آنها همدردی می کند .

از چنین فردی قطعا به عنوان یکی از عوامل نفوذ و تاثیر  ناتوی فرهنگی بی حیایی در میان این زنان و دختران و برنامه ریزی در جهت نفوذ در فرهنگ مردم سوریه می توان یاد کرد. خطری که همیشه به جهت حضور این افراد در میان زنان و مردان مسلمان به عنوان یک هشدار باید مورد توجه قرارباشد. و اینجاست که خلا وجود چنین چهره های مشهور فرهنگی و هنری در جهان اسلام برای حضور در مناطق بحران زده و آسیب دیده جهت همنوایی با آسیب دیدگان و اقدام وکنش به موقع در چنین اتفاقاتی آشکار می شود.

کاری از گروه بین الملل باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.