اینترنت راهی برای انتخاب همسر

آیا ازدواج اینترنتی پاسخگوی نسل جوان هست؟ با توجه به اینکه امروزه اینترنت و مایحتوی آن به یکی از امور پر رنگ در بسیاری از زندگی ها تبدیل شده است و حتی تا جایی پیش رفته که بعضا جزو یکی از مسیرهای انتخاب همسر نیز قرار گرفته است؛ و با توجه به اکثریت جوان مخاطبان […]

کد خبر: 1383
تاریخ انتشار : شهریور ۲۲, ۱۳۹۲

آیا ازدواج اینترنتی پاسخگوی نسل جوان هست؟

با توجه به اینکه امروزه اینترنت و مایحتوی آن به یکی از امور پر رنگ در بسیاری از زندگی ها تبدیل شده است و حتی تا جایی پیش رفته که بعضا جزو یکی از مسیرهای انتخاب همسر نیز قرار گرفته است؛ و با توجه به اکثریت جوان مخاطبان اینترنت مناسب دیدیم نظر تعدادی از جوانان را در مورد این موضوع”اینترنت راهی برای انتخاب همسر “را بدانیم.

صحبت های زیر نظرات تعدادی از این جوانان می باشد، بهتر دیدیدم در این یادداشت نتیجه گیری را به خودتان بسپاریم:

 • سلام

  لازمه ازدواج شناخته

  و راههای شناخت هم با توجه به پیشرفت در روشهای ارتباطات پیشرفت میکنه

  تا چندی پیش دانشگاه بعد از خیابون و خانواده یک راه جدید بود

  اما الان نت و موبایل و … از این قبیل هم اضافه شده

  موضوع مهم پیدا کردن شناخت کافی از خصوصیات شخصی و فرهنگی و خانوادگی هم هست

  راه آشنایی خیلی مهم نیست

 •  سلام ازدواج اینترنتی صحیح است . ازدواج اینترنتی هم ازدیگر راههای ازدواج است .البته ازراههای مدرن. ازدواج اینترنتی میتواند مضرباشد درصورتی دو طرف را به دیدارهای پنهانی و حرفهای صمیمانه و حرام بکشاند .

 • بنظر من راه آشنایی مهم نیست مهم شناخت دوطرف از همدیگه هست و این شناخت از طریق اینترنت میسر نیست همونطورکه از طریق تلفن واینجور حرفها بهرحال من میگم تا شناخت کامل پیدا نکردید هرگز ریسک نکنید که بعد پشیمونی فایده نداره

 • ازدواج چه مدرن و کلاسیک و چه سنتی فرقی نداره!!!!!

  مشکل نسل جدید اینه که والدین سختگیریهای زیادی دارند و امکانات در این مملکت وجود نداره

  مشکل ازدواج نیست!

  مشکل سربازی – تحصیلات – بیکاری – درآمد و .. است که بر سر راه ازدواج قرار داره

  شما اگر اینترنتی هم آشنا بشی و بخوای ازدواج کنی باید امکاناتی را برای تشکیل خانواده مستقل داشته باشی و تهیه کنی

 • به نظر من ازدواج اینترنتی در صورتی میتواند به نیازهای نسل جدید و حتی قبلیها پاسخ دهد که تفکرات سنتی و قدیمی گذشتگان دوطرف درگیر ازدواج را وسوسه نکند یعنی همان شک های بی مورد و نگاه خریدارانه آقایون به خانمها ولی امیدوارم انقدر امکان اشنایی صحیح در جامعه بوجود بیاید که جوانان ما برای ازدواج به اینترنت پناه نبرند . موفق باشید.

 • لازمه ازدواج اول شناخته خود طرف مقابله و بعد خانواده و این دو یعنی شناخت طرف و خانواده مکمل هم هستن پس با نت و چت نمی توان هر دو را شناخت ، فقط نت می تواند قادر به شناخت خود طرف باشد که اینها گاهی هم دروغ است در ضمن وقتی زوج ها بله را گفتن یعنی پیمانی تا اخر زندگی و زمان حیات و پذیرش سختی ها و چالش پس موضوع مهم را نمیتوان با نت انجام داد.

 • برای آشنایی راههای مختلفی وجود دارد و آشنایی از طریق نت هم می تواند یکی از این راهها باشد منتهای امر هر آشنایی در صورتی می تواند موفق باشد که ادامه آشنایی و شناخت ها در چهارچوب های درستی(نظیر خانواده ها) صورت بگیرد.

 • من رسما مخالفم، باید حتما طرف رو ببینم با خانواده خودش و واقعیات زندگیش روبرو بشم، از طریق اینترنت که نمیشه به این شناخت ها رسید.

 • به نظر من  تو اصل معرفی شدن طرفین به همدیگه شاید نشه خیلی نظر داد اما اینکه آشنایی صرفاً نباید محدود به همان فضای مجازی بشه ـ اگر طرفین دچار کوری درانتخاب نشوند و بعد از آشنایی اگر واقعاً قصد ازدواج باشه، راه های شناسایی را کامل پیش ببرن خب اگه به این برسند که واقعاً مناسب هستند اشکالی تو ازدواج نیست.مشکل اینجاست که دو طرف گیجه احساسات بشن و این فقط محدود به ازدواج های نتی نمیشه، هر روشی تو آشنایی اگه دید درستی نباشه ممکنه به بیراهه و جدایی ختم بشه. اول باید بلوغ فکری اش باشه ـ اگه این بود نحوه آشنایی مثل استارت اولیه ماشین می مونه که باید فرمان را به دست گرفت تا سالم به مقصد برسی.

 • از طریق چت به نظرم بهتر از سایت همسریابیه، سایت های همسریابی بیشتر شبیه دکون شدن و شنیدم که به تازگی قوانینی گذاشتن و خیلی هاشون که بدون مجوز بودن رو پلمپ کردن. چند سری کلاه برداری هم این مدل سایت ها داشتن اما از طریق چت من خودم نمونه های موفقی دیدم که در چت اشنا شدن در روم های مختلف با هم صحبت کردن عقایدشون یکی بوده ازدواج کردن و خوشبختن الان

 • من اصلا قبولش ندارم. و این کار رو بی فکری محض می دونم.

همان طور که در نظرات بیان شده می بینیم، حدود ۴۵ درصد افراد مخالف این روش در مورد ازدواج میباشند و حدود ۲۷ درصد موافق محض و ۲۷ درصد هم موافقند در صورتیکه ادامه اشنایی در چهارچوب خانواده ها باشد. این نتیجه نشان از آگاهی و هشیاری افراد دارد. اما باید به این موضوع واقف بود که این آگاهی و هشیاری به تنهایی مفید نخواهد بود چرا که اگر این افراد نیز خودشان در معرض اینگونه آشنایی ها قرار بگیرند کافیست تا دچار احساسات عاطفی بشوند

به همین دلیل همواره نیاز به کنترل ارتباطات مختلف وجود دارد.

ارسال
چاپ
1 نظر
 • ارسال نظرات
 • نظرات بینندگان

دیدگاه