بهار وتابستان 93 و مُدهایش…(بخش اول)

می‌‌دانستید شیک بودن و به روز بودن لزوما ربطی به غربی بودن و لباس‌های غربی پوشیدن ووجود نمادهای غربی، اروپایی و آمریکایی بر روی لباس ندارد؟ می‌توان مدل‌ها و طرح‌های میهنی و ایرانی و سنتی را در هم آمیخت و پوشاکی بسیار شیک را تولید نمود، نقش و نگارهایی سنتی، زیبا وبسیار لوکس و جوان پسند.

کد خبر: 16
تاریخ انتشار : تیر ۶, ۱۳۹۲

یک جستار در تبلیغات
امسال در بهار ۹۲ و در آستانه شروع تابستان با نوع جدیدی از پوشش مواجهیم که قطعا باید مورد توجه قرار گیرد و راهکارهای مناسب آن در سطح جامعه پیاده شود ؟!!
با یک جستجوی ساده در اینترنت و صفحات اجتماعی آن جوراب‌های ساپورت هم اکنون به عنوان یک مد تابستانه در انواع مختلف معرفی شده است. در این میان تبلیغاتی هم که برای آن شده جالب است:
“می‌‌دانستید شیک بودن و به روز بودن لزوما ربطی به غربی بودن و لباس‌های غربی پوشیدن ووجود نمادهای غربی، اروپایی و آمریکایی بر روی لباس ندارد؟ می‌توان مدل‌ها و طرح‌های میهنی و ایرانی و سنتی را در هم آمیخت و پوشاکی بسیار شیک را تولید نمود، نقش و نگارهایی سنتی، زیبا وبسیار لوکس و جوان پسند.”
عموما با این الفاظ و با توجیه این که این ساپورت‌ها و شلوارها با طرح‌های سنتی و زیبای ایرانی کاملا به اندام شما زیبایی می‌بخشد به عرضه این کالا ها به عنوان کالاهایی مطابق فرهنگ ایرانی پرداخته و بدون توجه به اینکه آیا در نوع استفاده از آنها در سطح شهر به عنوان جایگزینی برای شلوار، بررسی شود که آیا مطابق فرهنگ اسلامی هم هست نسبت به عرضه آن اقدام می‌شود. آنچه که عمدتا در این تبلیغات اینترنتی و گاها در فروشگاه‌ها در هنگام خرید توسط فروشنده به شما گفته می‌شود و یا در نهان القا می‌شود این است که این شلوارها و ساپورت‌های براق با دوخت مناسب، کاملا جذب بدن شما بوده و به خوبی زیبایی اندام شما را در هر مانتو و لباسی نشان می‌دهد.
قطعا زیبایی و جلب توجه و تنوع‌طلبی و جلوه‌گری از خصوصیاتی است که در اکثر خانم‌ها دیده می‌شود و نمی‌توان به آن خرده‌ای گرفت ولی استفاده از این سبک لباس در تابستان با مانتوهای کوتاه و… در سطح شهر کار معقول و مشروعی است؟
علاوه براین، در یک گشت چند ساعته در سطح شهر با تغییراتی عمده در لباس‌ها مواجه می‌شویم که هم در نوع، مدل، رنگ و تعداد قطعات و هم در قالب جنس از حیث ضخامت آن قابل توجه و تأمل است.
شاید در پوشش امسال تابستان آنچه در فضای مجازی و اینترنت از یک جهت و آنچه که در فروشگاه‌ها و تولیدی‌ها و سالن‌های مد و شوهای لباس سطح شهر به چشم می‌آید نوعی از پوشش پاهاست که در چند ماه گذشته به شدت رواج پیدا کرده استفاده از ساپورت‌ها و جوراب شلواری‌هایی است که از زمستان شروع شده و با بالا رفتن درجه حرارت هوا نوع آن کم کم دچار تحول می‌شود.

 

Untitled-2

کاری از گروه سبک زندگی باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.