انقلابی به نام زنان به کام مردان

در آمریکای امروز به مردان آموزش داده می شود که به زنان هم چون کالای جنسی بنگرند و جامعه به شدت بی بند و بار شده است. در نتیجه، آمریکا در میان کشورهای جهان بالاترین رتبه را در بارداری نوجوانان دارد.

کد خبر: 19859
تاریخ انتشار : اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۴

انقلاب جنسی یا «آزاد سازی جنسی»یک جنبش اجتماعی بود که نظام سنتی رفتارهای جنسی و روابط بین فردی را در غرب در فاصله‌ سال های دهه‌ی ۶۰ تا ۸۰ میلادی به چالش کشید.

عاملی که موجب آزادی جنسی در جوامع غربی شد، پیدایش مکتب روانکاوی فروید بود. فروید، روانشناس اطریشی به کشفیات مهمی در روانکاوی نائل آمد و مکتب روانکاوی را در سال ۱۹۰۰ پایه گذاری کرد. وی در کودکی به علت یهودی بودن از طرف معلمین و همکلاسی های خود سخت مورد تحقیر قرار گرفت و همین امر موجب شد که بعدها در آثار خود به مذهب و اصول اخلاقی حمله کند و مذهب را نوعی افسار اجتماعی بداند و اساس همه نهادهای اخلاقی را پوچ بشمارد.

او از عواقب خطرناک ناکامی جنسی (که در مذاهب شرقی سخت با آن مبارزه می شود) سخن گفت. اما در این میان به جای راه مشروع جلوگیری از ناکامی جنسی یعنی «ازدواج»، «آزادی جنسی » را پیشنهاد داد.

فروید با چاپ کتاب ها وآثار خود، جوامع غربی را در مسیر بسیار خطرناکی سوق داد. به دنبال چاپ آثار او، کتاب های دیگری(حتی از طرف اشخاص فاقد صلاحیت) چاپ و منتشر شد که همه، آزادی جنسی را پیشنهاد کردند.

آزادی جنسی که از آن به عنوان یک انقلاب یاد می شود یکی از افتخارات معاصر تمدن غرب است. انقلابی که اولین و بیشترین قربانیان آن را زنان و دختران تشکیل می دهند. گذشته از نتایج غیر مستقیم اجتماعی، مادران تنها، فرزندان رها شده، بیماری های جنسی و هرج و مرج احساسات در افراد و نیز سقط جنین گسترده از نتایج مستقیم این آزادی بوده است که بیشترین صدمه را به جسم و روح زنان به خصوص در غرب وارد ساخته است.

در آمریکای امروز به مردان آموزش داده می شود که به زنان هم چون کالای جنسی بنگرند و جامعه به شدت بی بند و بار شده است. در نتیجه، آمریکا در میان کشورهای جهان بالاترین رتبه را در بارداری نوجوانان دارد و هر ساله ۱۹ میلیون نفر نیز به کسانی که به بیماری های مقاربتی دچار شده اند، افزوده می شود.

 

انقلاب جنسی

 

بیش از نیمی از تمامی کودکانی که از زنان زیر ۳۰ سال متولد می شوند، زنازاده هستند و با این حال مردم آمریکا از هم پاشیدن واحد اجتماعی خانواده را هم چنان تماشا می کنند. با این وجود اگر کسی به زنان آمریکایی در مورد پوشش مناسب و پرهیز از بی بندوباری و حفظ خود برای ازدواج و زندگی مشترک تذکری دهد به شدت مورد انتقاد قرار می گیرد. در صورتی که اگر این اصول رعایت می شد آمریکای امروز دیگر با مشکل بیماری های جنسی، بارداری نوجوانان و سقط جنین مواجه نبود.

بر اساس شرایط فیزیولوژیک جسمی، این زنان هستند که بیشترین احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را دارند و به همین دلیل سالانه ۲۴ هزار زن آمریکایی به دلیل بیماری های مقاربتی نازا می شوند. در آمریکا سالانه ۱۹ میلیون نفر به بیماری های مقاربتی دچار می شوند. تقریبا نیمی از آن ها افرادی هستند که در گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال قرار دارند.

در آمریکای امروز نزدیک به ۵۰ درصد از دانش آموزان دبیرستانی حتما رابطه جنسی نامشروع را تجربه کرده اند. بر این اساس جای تعجب نیست که بدانیم مطابق برآوردها، هرساله ۱۱ درصد از دختران زیر بیست سال ازدواج نکرده آمریکایی حامله می شوند. به عبارت دیگر در هر ۴۸ ثانیه یک دختر جوان ازدواج نکرده، یک فرزند به دنیا می آورد. دختران نوجوان آمریکایی در معرض تبلیغات وسیعی از طریق فیلم ها و رسانه ها هستند که رابطه نامشروع و بارداری در سنین نوجوانی را موضوعی عادی نشان می دهد.

بر اثر این تبلیغات، یک نفر از هر پنج دختر نوجوان آمریکایی علاقه دارد که در دوران نوجوانی اش باردار شده و فرزندی به دنیا آورد. در میان تمامی کشورهای جهان، آمریکا دارای بالاترین آمار حاملگی نوجوانان است.

این آمارها تنها بخشی از نتایج فراگیر شدن اعتقادات فروید بود. عملی کردن عقاید فروید تا آنجا رسید که بسیاری از به اصطلاح روانکاوان و شاگردان فروید اعلام کردند که باید در مدارس و دانشگاه ها تعلیمات جنسی جزء برنامه های درسی قرار گیرد و این اتفاق افتاد.

بعد از این جریانات در سال ۱۹۵۳، لنالوین، سردبیر روزنامه پلانید پرنت هود نوشت:‌‌ «[هدف ما] این است که به عنوان مربیان و والدین، آماده کمک به جوانان باشیم تا آنان قبل از ازدواج رضایت جنسی داشته باشند. ما با تأیید رابطه جنسی قبل از ازدواج، احساس ترس و گناه جوانان را از بین می بریم… ما باید آماده باشیم تا برای پسران و دختران جوان بهترین شیوه های ضد بارداری موجود را فراهم کنیم، طوری که آن ها روش های لازم برای دستیابی به رضایتمندی جنسی را بدون نگرانی از احتمال حاملگی در اختیار داشته باشند.»

منتقدان این نظام جنسی جدید، در تلاشی نومیدانه برای توقف کامل دگرگونی فرهنگی، متولیان انقلاب جنسی را به نابودی ساختار خانواده سنتی آمریکا متهم کردند. هم چنین تفسیر مجلات معتبر علمی آمریکایی از انقلاب جنسی در یک جمله خلاصه می شود: تجاوز و آزار جنسی در کشور های پیشرفته بسیار معمول و شایع است.

آمارهای مجله علمی سلامت و امنیت زنان استرالیا نیز مدعی است که در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ آمار آزار و خشونت جنسی برای دختران زیر ۱۸ سال در استرالیا به ۵۱ درصد رسیده است. تحلیل آماری تجاوز جنسی علیه زنان در سایر کشورهای دیگر نیز مؤید این ادعاست که مهم ترین و شاخص ترین کارکرد آزادی جنسی در غرب تجاوز جنسی بوده است.

تمام این آمارها بیانگر ضرر و زیانی است که زنان و دختران غربی متحمل آن شده اند. اما در این بین، انقلاب دیگری در حال رخ دادن است. انقلابی که از آن تحت عنوان خویشتن داری نام برده می شود. در مقالات بعدی به موج عفاف گرایی که در غرب شروع شده و توسط جوانان و نوجوانان حمایت و هدایت می شود، خواهیم پرداخت.

 

کاری از گروه دین و فرهنگ باحجاب

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه