حقیقت جریان ترکیه و لبنان الگوی ایران!

لاله افتخاری که در جلسه کمیسیون فرهنگی برای بررسی قوانین حجاب حضور داشته است با بیان اینکه 2 مرتبه صدای ضبط شده آقای انصاری را گوش داده، معتقد است که منظور معاون پارلمانی دولت، برداشتن قوانین حجاب و الگوگیری از کشورهایی که از نظر قانونی از ما ضعیف‌تر هستند، نیست بلکه اشاره داشت به این موضوع که ببینیم با وجود نبود قانون، چگونه 75 درصد مردم ترکیه باحجاب هستند و  این در حالی است که درشرع آن ها این حد از حجاب مقبول است.

کد خبر: 28821
تاریخ انتشار : دی ۹, ۱۳۹۴

به گزارش پایگاه “با حجاب”، فرشته روح افزا، عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان، در خصوص جلسه‌ای که در مورد صیانت از عفاف و حجاب در کمیسیون فرهنگی مجلس و با حضور مجید انصاری به عنوان نماینده پارلمانی دولت صورت گرفت، گفت: در این جلسه پیشنهاد شد خانم‌هایی که در خودروها بی‌حجاب هستند جریمه شوند که این سخنان مورد نقد مجید انصاری قرار گرفت و وی با این طرح مخالفت کرد که بی‌حجابی با برگه جریمه تنزل پیدا می‌کند و جریمه نقدی در این خصوص کارایی لازم را ندارد. برای حجاب می‌توانیم از مدل‌های ترکیه و لبنان استفاده کنیم، در خصوص این سخنان انصاری حتی یکی از حضار خطاب به وی عنوان کرد مگر تو روحانی نیستی و دین نداری و بعد از این گفتگوها انصاری منتظر نماند تا اعتراض بقیه را گوش کند و جلسه را ترک کرد.

 

مصاحبه با دکتر لاله افتخاری

 

پس‌  از اظهارات این عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان، مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در صدد تکذیب بر‌آمد و آن ها را نوعی بازی سیاسی دانست.

از همین رو، خبرنگار پایگاه باحجاب بر آن شد تا این موضوع را از سوی لاله افتخاری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، که در آن جلسه حضور داشت؛ پیگیری کند.

برای روشن شدن اذهان از رویکرد دولت در خصوص حجاب و جلوگیری از سواستفاده‌های‌ احتمالی، لاله افتخاری در مصاحبه با باحجاب، اظهار داشت: به نظر اینجانب همکار و دوست گرامی من، خانم روح افزا، از صحبت آقای انصاری سو برداشت داشتند و  من با اینکه با برخی از روش‌های این دولت مخالف هستم، وظیفه دارم که جانب انصاف را بگیرم.

وی ادامه داد: پس از خواندن مطلبی که دو ماه پس از تشکیل جلسه بر روی سایت‌ها رفت، اینجانب ۲ بار دیگر صدای ضبط شده جلسه را که از کمیسیون نباید بیرون برود گوش کردم و متوجه شدم خانم دکتر روحافزا، دچار سو برداشت شده‌اند.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه اگر این حرف را که ما باید از نظر فرهنگی و پوششی مانند لبنان و ترکیه شویم، شنیده بودم حتما نخستین فردی که اعتراض می کرد؛ من بودم، تصریح کرد: جایگاه و صندلی اینجانب کنار آقای انصاری بود و طبیعتا اگر این حرف را وی گفته بود، باید اولین نفر من میشنیدم که قطعا برخورد هم میکردم اما این صحبت انجام نشد.

وی در پاسخ به این سؤال که مضمون دقیق صحبت حجت الاسلام انصاری چه بود؟ گفت: صحبت‌های وی در دو بخش است. اول اینکه معاون پارلمانی این را بیان کرد که ما نیاز به قانون جدید نداریم و قانون فعلی در صورت عمل به آن کفایت می‌کند و چنین مطلبی به این معناست که حجاب بخش الزامی ولاینفک از کشور ایران است و بخش دوم حاوی این مضمون بود که ما باید تحقیق کنیم و ببینیم خلا در کجای شناساندن مقوله حجاب است که در ترکیه با وجود نبود هیچ قانونی ۷۵ درصد زنان ترکیه حجاب شرعی دارند و بی‌حجابی عمل قبیحی است.

 

مصاحبه با دکتر لاله افتخاری

 

افتخاری افزود: حجت الاسلام انصاری، این نظر را داشت که در لبنان نیز تحقیق کنیم. در این کشور هم حجاب اجباری نیست اما باید بیابیم که این‌ها چه کردند که حجاب در بیشتر بانوانشان نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه با این نظر مخالف هستم که حجاب نباید جرم‌انگاری شود، گفت: اما آقای انصاری این نظر را داشت که البته تکمیل کرد که با افرادی که عمدا قصد قبح‌شکنی را دارند، حتما باید برخورد شود.

این نماینده مجلس اشاره کرد که حتما خبر تکذیبیه لازم بود و نشان می‌دهد که دولت هم خواستار حفظ حجاب است و معاندین نباید قبح شکنی کنند.   

 

 

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.