اگر قصد خرید مانتو دارید، این مطلب را بخوانید!

۱) مدل مانتو باید مانتویی را انتخاب کنید که با اندام شما هماهنگ باشد برای مثال چنانچه پایین تنه شما چاق است مانتویی مناسب شما است که قسمت پایین تنه اش گشاد باشد و همین طور اگر دارای بالا تنه چاقی هستید بهتر است مدل مانتویی را انتخاب کنید که راسته و گشاد باشد اما […]

کد خبر: 51699
تاریخ انتشار : مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

۱) مدل مانتو
باید مانتویی را انتخاب کنید که با اندام شما هماهنگ باشد برای مثال چنانچه پایین تنه شما چاق است مانتویی مناسب شما است که قسمت پایین تنه اش گشاد باشد و همین طور اگر دارای بالا تنه چاقی هستید بهتر است مدل مانتویی را انتخاب کنید که راسته و گشاد باشد اما اگر در اندام تان هیچ مشکلی ندارید می توانید هر مدلی که دوست دارید خرید کنید البته باید این را بدانید که مانتو های تنگ خریداری نکنید زیرا جدا از این که به روز نیستند با چند بار پوشیده شدن چروک شده و شما را دچار دردسر می کند.
انتخاب مانتوی بالای زانو برای افرادی که کوتاه قد هستند یا قد بلندی دارند مناسب نیست. باید بدانید که برازنده ترین مانتویی که یک خانم را متشخص و شیک پوش می کند مانتویی است که قد آن از روی زانو تا حدودا ۱۵ سانتی متر از آن پایین تر است.

۲) نکاتی درباره رنگ مانتو
انتخاب رنگ مانتوی تان بستگی به پسند و سلیقه خودتان دارد اما پیشنهادی که در این مورد داریم این است که سعی کنید از رنگ های تیره و خنثی مثل قهوه ای، طوسی، سرمه ای، یا مشکی استفاده کنید که هم نیاز به شستشوی کمتری داشته و هم اینکه با پوشیدن این نوع از رنگ ها متین و باوقار به نظر می رسید.
البته اگر دوست دارید ازرنگ خاصی برای مانتو استفاده کنید می توانید با ست کردن یک لباس دیگر مثل کفش همرنگ آن استایل بهتری داشته باشید و این را نیز بدانید که نباید سر تا پای تان را یک رنگ کنید تا جلوه ای مناسب از استایل خود داشته باشید.

۳) توجه به جنس مانتو
برای انتخاب مانتو باید به جنس آن توجه زیادی داشته باشید برای مثال مانتویی را انتخاب کنید مدام چروک نمی شود تا نیاز به اتو کردن نداشته باشد زیرا اتو کردن مداوم لباس باعث پوسیده شدن سریع پارچه لباس می شود.
همچنین مانتویی را انتخاب نکنید که خیلی زود پرز به خود گرفته و یا از خود پرز می دهند زیرا در این صورت باید خیلی زود آن را کنار بگذارید. پس بهتر است پیش از این که مانتویی برای خود خریداری کنید باید با انواع جنس مانتو آشنا شوید:
مانتویی از جنس پنبه: این نوع از مانتو بیشتر مناسب فصل گرما بوده و باعث می شود مدام بوی عرق ندهد همینطور این جنس از مانتو به آسانی شسته می شوند و لکه هایی که روی آنها ایجاد می شود از بین می روند. مانتوی جنس نخ تنها مشکلی که دارد این است که خیلی زود چروک شده و باید مدام اتو زده شود و همین سبب می شود که مانتو خیلی سریع فرسوده شود.

مانتو های کتان: این نوع از مانتو نیز دارای جنس مقاوم و ضخیمی هستند که دارای درخشندگی بالایی هستند و می تواند انتخاب مناسبی برای فصل پاییز و زمستان باشد.
مانتویی از جنس پشم: این جنس از مانتو بسیار گرم بوده و بهتر است در فصل زمستان مورد استفاده قرار گیرد الته باید بدانید که برای محیط دانشگاه که سرپوشیده است انتخاب مناسبی نیست.
مانتویی از جنس ویسکوز: این نوع جنس مانتو تهیه شده از الیاف مصنوعی هادی گرماست که جنس نرمی داشته ومناسب برای فصل گرماست.
مانتویی از جنس نایلون: مانتویی با جنس نایلون نیز از الیاف مصنوعی تهیه شده همراه با ترکیبی ازپنبه است که دارای مقاومت زیادی است در برابر ساییدگی یا کشیدگی و همچنین رطوبت کمی را به خود جذب می کند امکان نخ کش شدن آن زیاد است.
جنس پلی استر: مانتوهایی که از جنس پلی استر هستند دارای الیاف مصنوعی بوده و اصلا چروک نمی شوند، دارای ون کم و مقاومت بسیار بالایی دارند و همچنین به راحتی اتو می شوند.

منبع:آخرین خبر

ارسال
چاپ
0 نظر
  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.