حجاب ها حتی در رمضان

حدود چهار سال پیش خبری در رسانه ها تمام توجه ها را به خود جلب کرد: روزنامه فرانسوی “لوموند” به نقل از یکی از نزدیکان سارکوزی نوشت: سارکوزی خانم “بوغراب” که اصالتی عربی دارد را به دلیل روزه نگرفتن در ماه رمضان و حمایتش از قانون منع حجاب زنان به عنوان وزیر در کابینه جدید […]

کد خبر: 623
تاریخ انتشار : مرداد ۵, ۱۳۹۲

حدود چهار سال پیش خبری در رسانه ها تمام توجه ها را به خود جلب کرد: روزنامه فرانسوی “لوموند” به نقل از یکی از نزدیکان سارکوزی نوشت: سارکوزی خانم “بوغراب” که اصالتی عربی دارد را به دلیل روزه نگرفتن در ماه رمضان و حمایتش از قانون منع حجاب زنان به عنوان وزیر در کابینه جدید تعیین کرد.

index

خانم بوغراب ۳۶ ساله که همیشه با افتخار در مقابل دوربینهای خبرنگاران         می گوید: ” من در ماه رمضان روزه نمی گیرم.

این خانم فرانسوی که  الجزائری الاصل می باشد چندی پیش نیز خشم مسلمانان و اعراب ساکن فرانسه را با حمایت از اخراج زنی مسلمان از یک موسسه به دلیل رعایت حجاب اسلامی بر انگیخت.

اخباری این چنینی را شاید بتوان از این نظر هم مورد بررسی قرار داد که چرا یک مسلمان گاهی به این حد از عناد و تهاجر و بی حیایی در برخورد با احکام شرعی می رسد؟

 اینکه سبک و سیاق و روش زندگی ، میزان اعتقاد و عمق ایمان و نطفه بسته شده و یا احساس فوران علم و دانش یا هزارن امر دیگر در این مورد اثر دارد را کاری نداریم؛  ولی باید به یک نکته توجه کنیم که این دست افراد که در بعضی شرایط به شدت ابراز وجود می کنند، با اینکه مثل این مورد، منکر روزه و حجابند و به این تفکر اباحه گری و بی اعتنایی به احام شریعت به نام آزادی و روشنفکری می بالند؛ با این همه غرق در حجاب خود هستند.

حجابی که همراه با مشتقاتش حدود ۸مرتبه در قرآن تکرار شده به معنی پرده و پوشش و حائل است میان دو چیز، و به منزله سدّی است که مانع درک ظاهر شیءِ دیگر است.

امثال این زنان و مردان تا خرخره غرق در این حجابها هست. آنها همیشه با نقد پوشش ظاهری و حجاب اسلامی به بهانه تیرگی و سختی، به شکلی عجیب در حجاب هایی ظلمانی نفس خود در حال خفه شدن هستند، حجاب هایی که انسان را محدود به مادیات و محسوسات نموده و از توجه به ملکوت عالم دیگر غافل     می سازند؛و آنها را در گرداب توجیهات واستدلال ها سرگرم و سپس غرق می کند.

با این حال از بُعد دیگر که به این مساله بنگریم کسی که می تواند مدت ۱۴ ساعت کمتر یا بیشتر در شدت گرما، طعام و غذا را ترک و زحمت و رنج تشنگی را تحمل کرده و از لذایذ جنسی خودداری کند، می‌تواند برای خاطر مصالح بزرگ اجتماعی و برای حفظ شرف و آبروی خود و جامعه نیز شکیبایی ورزد و زحمات و دشواری‌ها و ناراحتی‌ها را برای نیل به مقاصد عالی اجتماعی متحمل شود. بر خلق وخوی تند غلبه کند و یادی از ضعیفان کند. جسم و روح را همزمان از بیماری روحی و جسمی نجات دهد.و قدرت تسلیم در برابر دستورات الهی پیدا کند.

ولی زمانی که قد راست کرد تا در برابر این احکام بایستد و به خواهش دل، شکم را معیار قرار دهد و شهوت حاکم بر زندگیش شود ایستادن در برابر این حجابها دیگر اهمیتی ندارد.

دیگر حجاب در رفتار و گفتار و ظاهر معنایی ندارد.

اینها برای همیشه حتی در رمضان الکریم هم در حجاب های ظلمانی نفس خواهند ماند. و هیچ گاه عمق بندگی و لذت عبادت و سرتسلیم فرود آوردن را درک نمی کنند و همیشه در حالت سخره دین و احکامش سرگردانند.

چراکه انسان مختار است که شاکر باشد یا کافر .

  • ارسال نظرات
  • نظرات بینندگان

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.